Rinnahoidjate hooldamine

Swing3Kvaliteetsed rinnahoidjad maksavad palju ning kvaliteetsed ja ilusad veel rohkem. Aga kes tahaks kanda mitte-ilusat rinnahoidjat? Pesu on üks asi mis on loodud selleks, et naised oleksid rõõmsad (koos šokolaadi, massaži ja mõne muu asjaga millest võõras seltskonnas ei räägita). Peale seda kui ma olin Bon-Boni pesupoe müüja käest pragada saanud kui mul rinnahoidjal kaared välja tulid ja ma nad parandusse viisin öeldi mulle, et nii ei saa. Mind süüdistati otse selles, et ma pesen rinnahoidjad masinaga. Kuigi mul oli tunne, et peaks eitama ei lubanud mu südametunnistus valet rääkida. Seega jäi üle ainult naiivse siirusega pärida, et mis siis teha. Müüja ütles, et käsitsi peab pesema.

Käsitsi? Oeh. Pean ausalt tunnistama, et peale pesu ostmist (värske meeldetuletusega kui kallid need asjad on) pesen ma mõnda aega oma pesu käsitsi (vähemalt uusi asju). Mitte liiga üllatuslikult läheb see entusiasm küllalt kiiresti üle ning siis on pesutükil tavaliselt valida kahe saatuse vahel. Esimese sammuna kipub ta ladestuma pesukorvi põhja arheoloogilistesse kihtidesse. Kui ühel hetk jõuab pesusahtel kriitilise tühjuse piirini (sellest faasist ei räägita lähemalt mitte kellegi juuresolekul) korjan ma maja pealt kokku kõik rinnahoidjad ja pesen nad korraga (juhul käsitsi) ära. Ning tsükkel algab otsast peale. Teise variandina lendab kõnealune pesutükk (peale mõningast sisemonoloogi selle vastupidavuse teemal) masinasse sealjuures pöialt hoides, et ta sealt kasutamiskõlblikuna naaseks. Mõnikord naaseb mõnikord mitte.

Tegin väikese uurimuse teemal kuidas pesta rinnahoidjat pesumasinas nii, et nad võimalikult kaua vastu peaks. Mõned neist viidetest on ilmselt nö siililegi selged. Teised tulid mulle kui just mitte üllatusena siis vähemalt ahaa momendina.

Kuidas pesta rinnahoidjaid pesumasinas

  • Osta endale väike kangast kott õrna pesu jaoks (paari euroga saadaval ka enamvähem igas toidupoe koduasjade osakonnas).

  • Pane rinnahoidja haagid kinni ning kotti ainult rinnahoidjad.

  • Kui samas masinatäies on lukkudega asju pane lukud kinni (seda on mõistlik pesu pestes alati teha).

  • Pese samas masinatäies koos sarnase kaaluga esemeid (näiteks puuvillased pluusid ja t-särgid on oki aga teksad mitte).

  • Kasuta õrna pesuvahendit ning korraga pigem vähe kui palju. Keegi ei taha pesupulbri jääke endale igapäevaselt naha vastu. Lisaks on seebijääkidel halb harjumus ka rinnahoidjate polstrit „süüa“.

  • Kasuta õrna pesu programmi ja jahedat vett.

  • Ära pane rinnahoidjaid kuivatisse. Selle sama pesukottiga on mugav nad eraldi välja võtta.

  • Ära riputa rinnahoidjaid kuivama paeltest, need võivad välja venida.

  • Rinnahoidjat võiks pesta umbes iga 3-6 kasutus korra järel (emmm just ja ilmselt teksaseid ka nagu me kõik teeme eksole :))

Kui võimalik ära kanna sama rinnahoidjat kahel päeval järjest. Materjalil korralikult ära kuivada laskmine aitab kestvust pikendada.
Loomulikult on käsitsi pesemine kõige turvalisem aga ka juhul kui sa oled tavaline suppernaine kellel sellisteks asjadeks aega pole saab võimaliku kahju vähendada ja oma kauni kallikese või kalli kaunikese eluiga pikendada.

*Fotol näide Eesti oma pesubrändi BonBon Lingerie Alice kollektsioonist. Foto kasutamine kooskõlastatud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s