Motivatsioon

Kui ma oma kodu renoveerimisel vana palkseina krohvivõrgu alt välja puhastasin tulid mu üle koridori naabrid juurde, vaatasid ning vangutasid pead. “Miks sa tütarlaps sellega vaeva näed, kipsplaat pole ju üldse kallis”.  Nii see kui mõni teinegi kord on mult küsitud miks ma seda või toda asja teen kui mitte teha oleks tihti mugavam ja mõnikord ka odavam.

Miks peaks keegi ise tegema asju millega masinad või hiinlased masstööna väga hästi hakkama saavad? Miks teha ise asju mis on poes müügil ja pole isegi väga kallid? Milleks renoveerida asja mille saab palju vähema raha ja vaevaga poest ostetud uuega asendada?

Põhjuseks võib olla võimalus säästa raha või päästa prügimäele sattumisest mõni tore ese. Väljakutse on saavutada unikaalne tulemus mida kellelgi teisel pole. Toidu puhul ka võimalus kontrollida kasutatud toorainete kvaliteeti ja saavutada tõelisi gurmee tulemusi murdosaga tavahinnast. Mitmed isetegemise projektid võimaldavad koos pere või sõpradega aega veeta. Samuti on isetegemine hea võimalus lastele arendada käelist tegevust ja õpetada neile kestvate esemete väärtust maailmas kus tootmine on niipalju kasvanud, et katkiläinud asju enam ei parandata.

Ja kui kõik see on öeldud ja tehtud on minu jaoks tihti põhjuseks miks järgmine hull isetegemise projekt ette võtta see, et ma saan seda teha. Minu jaoks on uus idee tore väljakutse. Kas ja kuidas on seda varem tehtud, kuidas seda konkreetses olukorras rakendada või veelgi edasi arendada. Tulemus ei tarvitse tulla odavam, protsess pole peaaegu mitte kunagi lihtsam ning vahel ei tarvitse isegi tulemus olla kvaliteetsem aga minu jaoks on teekond seda väärt.

Üks kommentaar “Motivatsioon

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s