Lihtne viis kilekotti voltimiseks

SAM_3105Minu jaoks on kilekotid paras dilemma. Ühelt poolt ma saan aru, et plastik ja eriti just kilekotid on päris suure hulga pahanduste allikaks. Teisest küljest ei ole ma veel välja mõelnud asendust prügikasti vooderdamiseks. Isegi kui paberi kogub eraldi paberkotti läheb olmeprügi ja kassi liivakasti tühjendamiseks vaja kilest kotte. Kilekott millega tuua poest toit koju (mitmel korral) ning alles koti elutsükli viimases faasis kasutada teda prügikasti vooderdamiseks tundub igati mõistlikum lahendus kui eraldi prügikottide ostmine. Eriti kui riik veel lisab kilekotti maksu millega võimalike süümepiinu leevendada. Loomulikult on meil kõigil olemas ka riidest poekott aga vahel jääb sellest väheks või on see koju ununenud. Samuti ei aita riidest kott prügi ja kassiliivaga. 

Enamike meie elus on palju kilekotte. Ning kui me neid nagunii kasutame siis on ju igati mõistlik proovida kasutada neid nii kaua kui võimalik. See aga juhtub märksa tõenäolisemalt kui me hoiame kilekotte käepäraste ja korralikena nii, et nad on olemas kui neid vaja on. Kui kilekotid lihtsalt puntraks kokku kägardada näevad nad välja lohakad ja ebameeldivad ning soov neid uuesti poekotina kasutada väheneb. Selle tulemusena lõpetavad nad oma elutsükli võib olla kiiremini kui hädavajalik. Lisaks võtavad ka puntrasse kägardatud kilekotid rohkem ruumi ja hakkavad vahel ka oma elu elama.

Korralikult volditud kilekotid püsivad ilusasti koos, on mugavad kasutada ning võtavad vähem ruumi. Koti voltimine on lihtne ja võtab ca 30 sekundit.

  • Voldi kott pikkupidi pooleks ja siis uuesti pooleks nii, et saad pikliku „vorsti“.
  • Voldi „vorsti“ alumisest otsast kolmnurk nii nagu fotol näha.
  • Jätka voltimist kuni jõuad peaaegu kilekotti aasadeni.
  • Torka aasad ja ülejäänud osa kotist juba volditud serva alla (vt. fotot).

Voilà! Pane oma kenasti volditud kott käekotti või autosse järgmist poeskäiku ootama.

 

2 kommentaari “Lihtne viis kilekotti voltimiseks

  1. See on nakkav kusjuures. Mulle õpetati sellist voltimist kunagi aastaid tagasi ja peale seda olen endale teadvustamata voltinud kilekotte kolmnurkadeks ka külas olles. Pärast uuritakse, et kuidas voltisid ja nii ta kulutulena on levinud 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s