Kamin-ahju klaasi puhastamine

SAM_0237Ja ongi saabunud esimene lumi. Miks mul esimest lund nähes tuleb tahtmine telkima minna ei oska mulle ilmselt ükski terve mõistusega inimene selgitada. Lumises metsas matkamise ja metsavaikuses telkimise kõrval on teine peaaegu sama mõnus asi ennast sooja kaminatule paistele diivanile hea raamatuga välja sirutada. Käeulatuses mõnus tass kuuma teega ning vaheldumisi kaminatuld ja akent piiludes ümiseda „Let it snow, let it snow, let it snow“. 

Mäletan lapsepõlves neid õhtuid kui ma raamatuga küdeva ahju ees istusin. Siis sai nii mõnigi kord pahandust tehtud ja keelule vaatamata ka ülemine ahjuuks lahti tehtud, et mõnuleda soojuses ja näha elusat tuld. Tänapäeva uute ahjude puhul seda muret enam ei ole. Kamin-ahjudel on uhked suured klaasuksed millest tuli mõnusalt läbi kumab. On nii silmailu kui soojust (ning ilmselt kui majapidamises on lapsi on ka turvalisem). Lisandunud on aga probleem kuidas klaasi puhta ja läbipaistvana hoida. Üks võimalus on osta poest spetsiaalne vahend aga on olemas ka lihtsam, odavam ja lisaainete vabam võimalus. 

 

Kõige lihtsam on võtta üks ajaleht, teha see otsast märjaks, kasta puutuha sisse (kui sul on ahi siis ilmselt ei ole sul ka tuhast puudust). Hõõru niiske ajalehega ahjuklaasi sisemine külg puhtaks. Lõpetuseks veel puhta ajalehega poleer ja korras. Võib alata tule imetlemine.

SAM_0235

Loomulikult tee seda siis kui ahjuklaas on külm aga sellepeal sa tuled ju ise ka eks :).

3 kommentaari “Kamin-ahju klaasi puhastamine

  1. Soovitan Teil osta spirinett (NB! Kasutada ainult märjalt). Luban et puhta veega saate puhtaks(luban ka et ilma kriimudeta;),

  2. No ei tööta. 🙂
    Spetsiaalne vahend ka ei tööta. Põletasin kaminas kuuse ära. Selle tüvi oli niiske. Selle klaasuksega kaminasse toppimine oli viga – klaas visises sellist musta pigi täis, et keraamilise pliidi kaabits ka ei võta..Täitsa perses..

    • seda on küll kurb kuulda. Nö igapäevase tahma jaoks töötab küll hästi ja pole vaja spets vahendit. Kui leiad mingi vahendi millega puhtaks saad lõpuks siis jaga infot. ilmselt juhtub vahel ka teistel.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s