Kodune mullitaja vedelik

SAM_0877

Mullitaja vedeliku ise tegemine on väga lihtne ja vahendid on ka enamikes kodudes igapäevaselt olemas. Lapsena proovisime me teha mullisegu seepi vees lahustades ja kõrrega mulle puhudes. Pean tunnistama, et kuigi see katse hoidis meid mõnda aega tegevuses ja suurematest pahandustest eemal oli tulemus natuke kasin. 

Nädalavahetusel käisin ühel lastega sünnipäeva kus ise tehtud mullitaja vedelik sai kõvasti proovile pandud. Kaunis ilm, maitsvad ja kaunid toidud, külalised kaunites printsessikleitides. Õues mängides oli laste ja isside tegevuses hoidmiseks muude toredate asjade hulgas ka kaks mullitajat. Need asjad on odavad ning mõistlikud õues (või vannis) mängimiseks. Igati tore kingitus väikese lapse sünnipäevale kaasa võtmiseks. Küll aga on neil üks suur puudus, nad saavad üsna kiiresti tühjaks. Nagu ikka juhtus see ka meie üritusel. Õnneks olid vahendid olemas ning kiirabi korras kokkusegatud mulliseguga jätkus mullide puhumine rõõmsalt kuni peo lõpuni. Ise tehtud mullitaja seguga sai puhuda 2-3 mulli korraga mis on natuke vähem kui poeseguga välja tuleb aga tulemus töötab igatahes piisavalt hästi. 

Mullitaja täitevedelik

1tl suhkrut (ühe mullitaja jaoks)

1/3 osa nõudepesuvahendit (olen proovinud nii Fairy kui Mayeriga ja mõlemad töötavad hästi)

2/3 osa vett

Tühjaks saanud mullitaja on kriisiolukorras kõige lihtsam täita pannes tühja mullitajasse 1tl suhkrut, lisades ühe osa vett ning loksutades kuni suhkur lahustub. Siis täita mullitaja ääreni nõudepesuvahendiga.

Selle asemel, et tühjaks saanud mullitajad ära visata hoia need alles. Kui plaanis on suurem laste õuepidu on parem mullisegu ette valmis teha näiteks plastikust limpsi pudelisse. Mullisegule on hea anda aega, et peale tekkinud vaht jõuaks alla vajuda ja suhkur korralikult lahustuda. See teeb mullide puhumise lihtsamaks. Ka randa või piknikule minnes on piisavalt lihtne haarata kaasa tühjad mullitajad ning plastikpudel mulliseguga. Kui mullitaja peal olevad pildid ära kuluvad saab need välimuse värskendamiseks üle kleepida ilusa värvilise paberi või ajakirjadest lõigatud piltidega. 

Advertisements

4 thoughts on “Kodune mullitaja vedelik

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s